Kościół w Czarżu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W centrum Czarża – miejscowości malowniczo położonej u podnóża wiślanej skarpy znajduje się gotycki kościół zbudowany na początku XIV w. W XVII w.
dobudowano wieżę, która wkrótce runęła. Odbudowano ją w obecnym kształcie dopiero w 1974 r. Kościół jest budowlą murowaną z cegły w układzie gotyckim z użyciem tzw. zendrówki. Wewnątrz znajdują się barokowe ołtarze. Najcenniejszym zabytkiem jest gotycka pieta z I poł. XV w, a także pochodząca z tego samego okresu granitowa kropielnicaa oraz barokowa rzeźba Chrystusa Zmartwychwstałego z około 1600 r.

Kontakt:
Parafi a p.w. Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Czarże
ul. Chełmińska 18
86-070 Dąbrowa Chełmińska

​​


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.