Agroturystyka „Gzinianka”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podróżnych odkrywających uroki Doliny Wisły z otwartymi ramionami wita Gzin– wieś położona na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, w malowniczej pradolinie Wisły, pomiędzy Bydgoszczą a Chełmnem, w pobliżu Dąbrowy Chełmińskiej i Unisławia.
Tu w otoczeniu lasów, z dala od miejskiego zgiełku znajduje się Agroturystyka Gzinianka, gdzie można rozkoszować się ciszą i bliskim kontaktem z naturą.
Opisywana przez gości jako oaza spokoju, miejsce sielskie, anielskie, przepełnione swojskim klimatem. To doskonała propozycja do spędzenia wolnego czasu zarówno dla osób starszych, jak i młodych. Przez cały rok do dyspozycji gości jest pięć pokoi dwu-, trzy- i czteroosobowych z pełnym węzłem sanitarnym, ogrzewaniem i niezależnym wejściem, łącznie do 20 miejsc noclegowych. Ofertę wzbogacają liczne atrakcje: wiejskie zoo, w tym ptactwo ozdobne, kucyk i owce, boisko do siatkówki i badmintona, staw rybny, miejsce na ognisko oraz grilla. Znajdują się tu również dwie sale biesiadne, w tym jedna półotwarta, gdzie w iście wiejskim klimacie można zorganizować imprezę okolicznościową czy fi rmową. 
Gospodarze dbają o zachowanie domowej atmosfery również poprzez smaczne i pięknie podane posiłki, przygotowywane w tradycyjny sposób. Do specjalności należą: chleb pieczony na liściach chrzanu, smalec z jabłkiem, cebulką, doskonale przyprawiony czosnkiem i majerankiem, szynka z własnej wędzarni, ser dojrzewający, pasztet, masło i twarogi.

Okolice Gzina zachęcają do spacerów, a i atrakcji w pobliżu co niemiara - piękne widoki na Dolinę Dolnej Wisły, zespół pałacowo - parkowy w Ostromecku, stok narciarski w Unisławiu i wiele zabytków w pobliżu miejscowościach.

Kontakt:
Irena i Jerzy Tomkiewicz
Gzin 76
86-070 Dąbrowa Chełmińska
tel./fax (52) 38 16 152
kom. 502 734 385
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.