Kopiec „Ziemia Polaków”

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Miejsce Pamięci Kopiec „Ziemia Polaków” powstał w Kończewicach, a dokładnie przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 551 z drogą krajową nr 1. Jest to miejsce-symbol, upamiętniające bohaterów, miejsca walki, męczeństwa i chwały Polaków. Inicjatywa budowy Kopca „Ziemia Polaków” wyszła od lokalnych kombatantów. Zawiązane Stowarzyszenie Budowy Kopca „Ziemia Polaków” wspierane jest w tej idei przez samorząd Gminy Chełmża. W Murze Pamięci gromadzona jest, w specjalnych woreczkach i urnach, ziemia zebrana przez Ofi arodawców z historycznych miejsc walk naszych rodaków, żołnierzy wszelkich barw i formacji wojskowych. Do tej pory zgromadzono już ziemię z ponad 100 miejsc z kraju i z zagranicy.
Obecnie Kopiec „Ziemia Polaków” jest miejscem organizacji uroczystości patriotycznych, rocznicowych i świąt państwowych. W przyszłości w miejscu tym będzie istniała możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych. M


Kontakt:
Wojciech Rosiński
Prezes Stowarzyszenia Budowy
Kopca „Ziemia Polaków”
Katarzyna Orłowska
Urząd Gminy Chełmża
tel. (56) 675 60 76 – 78
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.gminachelmza.plEuropejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.