Festyn parafialny w Bierzgłowie

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Organizatorem festynu jest Akcja Katolicka. Tradycja festynu parafi alnego w Bierzgłowie sięga 1998 r. kiedy po raz pierwszy Akcja Katolicka, działająca przy bierzgłowskiej parafi i, zorganizowała biesiadę pod hasłem „Na początku…” Od tamtej pory, nieprzerwanie w drugą niedzielę czerwca na boisku przy świetlicy wiejskiej w Bierzgłowie odbywa się festyn bogaty w atrakcje, ściśle powiązane z dziedzictwem i kulturą „małej ojczyzny”, podkreślający walory Bierzgłowa i okolicznych miejscowości. 
Każdego roku program imprezy przewiduje m.in. występ muzycznych zespołów ludowych, orkiestry dętej, przejażdżki bryczką, pokazy strażackie, liczne konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, loterie oraz degustacje tradycyjnych wypieków gospodyń wiejskich. Każdego roku hasło przewodnie nawiązuje do tematu Festynu. Była podróż w czasie do epoki średniowiecza pt.: „Mocni jak rycerze, zło nas nie bierze”, przedstawienia, w których aktorami byli
parafi anie „W Bierzgłowie na festynie bajecznie czas płynie” czy też „Każdy powie, że prawdziwy wiatrak jest w Bierzgłowie”, który zapoczątkował możliwość zwiedzania odbudowanego 150-letniego wiatraka typu „koźlak” w Bierzgłowie, wpisanego do rejestru zabytków Kujawsko-Pomorskiego Konserwatora Zabytków.

Festyn przyciąga do Bierzgłowa mieszkańców gminy Łubianka, mieszkańców gmin ościennych wraz z rodzinami.

Kontakt:
Parafi a pod wezwaniem
Wniebowzięcia NMP
w Bierzgłowie
proboszcz ks. kanonik dr
Rajmund Ponczek
ul. Ks. Z. Ziętarskiego 18
tel. (56) 678 86 70
www.parafiawbierzglowie.pl


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.