Imprezy sportowe na obszarze Gmina Łubianka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Łubianka słynie z biegów maratońskich, które promują aktywny styl życia oraz walory dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego obszaru. Uczestnictwo w biegach stwarza możliwość współzawodnictwa przełajowego na trasach o zróżnicowanym stopniu trudności, kształtuje wytrzymałość biegową, a wytyczanie biegów przez najatrakcyjniejsze miejsca w Gminie Łubianka przyczynia się do zainteresowania zawodników i kibiców dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym obszaru.
Organizatorami biegów są Centrum Kultury w Łubiance i Urząd Gminy Łubianka. W biegu mogą wziąć udział osoby, które do dnia Biegu ukończyły 16 lat, posiadają aktualne badania lekarskie bądź złożą oświadczenie o zdolności do Biegu. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić Organizatorowi pisemną zgodę rodziców
na uczestnictwo w Biegu. Prowadzona jest klasyfi kacja indywidualna i drużynowa, wiekowa oraz kategoria kobiet i mężczyzn. Organizator zapewnia opiekę medyczną na trasie i mecie oraz ciepły posiłek regeneracyjny i napój na mecie. Podczas Biegów odbywają się również imprezy towarzyszące, biegi dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach.

Grand Prix-Łubianka Cross o Puchar Wójta Gminy Łubianka.
Bieg organizowany we współpracy ze szkołami na terenie Gminy Łubianka. 
Do punktacji liczone są: 
Bieg Samorządowy i Bieg Niepodległości.
Grand Prix to dwanaście edycji biegów
dla dorosłych (od stycznia do grudnia) oraz sześć edycji dla dzieci i młodzieży (miesiące IX-XI, III-V).
Suma zdobytych punktów w dziesięciu najlepszych edycjach biegów (dla dorosłych) decyduje o zajętym miejscu w końcowej klasyfi kacji.
W przypadku biegów dla dzieci i młodzieży do klasyfi kacji końcowej brane są pod uwagę wszystkie edycje biegów.

Kalendarz imprez sportowych:
1. Bieg Samorządowy
- 3 maja
2. Bieg Niepodległości
- 11 listopada
3. Grand Prix-Łubianka Cross
o Puchar Wójta Gminy Łubianka
- comiesięczne edycje,
informacje o terminie dostępne
na stronie www.lubianka.pl

Kontakt:
Anna Filus
ul. Aleja Jana Pawła II 8
87-152 Łubianka
kom. 502 915 972
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.lubianka.pl


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.