Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” i konkurs plastyczno-literacki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Organizatorami wydarzenia są: Zespół Szkół w Łubiance, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łubianka „Przyszłość” w Łubiance, Urząd Gminy w Łubiance oraz Akcja Katolicka w Łubiance.
Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce niepodległościowej, integracja środowiska dzieci i młodzieży z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego, podnoszenie poziomu kultury muzycznej. Festiwal odbywa się w Zamku Bierzgłowskim w drugim tygodniu listopada, przed
Dniem Niepodległości. Uczestnikami Festiwalu są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa. Podczas Festiwalu organizowany jest konkurs plastyczny i literacki o tematyce patriotycznej. Celem konkursów jest upowszechnienie wiedzy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie
patriotyzmu poprzez twórczość literacką i plastyczną. Podsumowanie prac konkursowych oraz wyłonienie zwycięzców odbywa się w dniu Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim.
Imprezy organizowane są w drugim tygodniu listopada, przed Dniem Niepodległości, termin festiwalu podany jest w regulaminie oraz na stronie www.lubianka.pl.

Kontakt:
Anna Filus
ul. Aleja Jana Pawła II 8
87-152 Łubianka
kom. 502 915 972
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.lubianka.pl


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.