Smaki Ziemi Chełmińskiej” „Regionalny Czwartek”

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Kuchnia regionalna i ekologiczna, rękodzieło artystyczne, muzyka i tańce regionalne przeplatane opowiastkami o zwyczajach lokalnych, zwyczajach Wielkanocnych z regionu to tylko nieliczne z atrakcji podczas imprezy „Smaki Ziemi Chełmińskiej”. 
W okolicach Niedzieli Palmowej goście Karczmy Siwy Dym w Łysomicach poczują wszystkimi zmysłami to, co kojarzy się z kulturą, tradycją i historią ziemi chełmińskiej. Mieszkańców regionu, turystów, miłośników kultury gospodarze Siwego Dymu zapraszają na warsztaty i pokazy rękodzieła, pokazy kulinarne na świeżym powietrzu, degustację „zupy z kotła” gotowanej nad ogniskiem, pokaz dojenia kozy oraz uczestnictwo w licznych konkursach związanych z tradycją kulturalną regionu.
Dla grup zorganizowanych, chcących poznać bliżej historię, tradycję i kulturę regionu gospodarze zapraszają na „Regionalny Czwartek”. Podczas wieczoru spędzonego na degustacji potraw regionalnych, nauce pieczenia racuchów, nauce tańca przy muzyce ludowej nie zabraknie również takich atrakcji jak: dojenie kozy,
strzelanie z łuku czy rąbanie liny. Do późnych godzin nocnych goście spędzą miło czas przy ognisku z akompaniamentem gitary i skrzypiec.

Kontakt:
Małgorzata Deleszek
Patryk Pedrycz
ul. Lniana 1, 87-148 Łysomice
kom. 601 652 705, 502 214 995
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.siwydym.net


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.