Półmaraton Unisławski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Biegi masowe do doskonały sposób na popularyzację zdrowego stylu życia, dlatego też od 2004 roku na linii startowej w Unisławiu nie brakuje chętnych do rywalizacji w Półmaratonie Unisławskim.
Bieg rozgrywany jest w pierwszy weekend wakacji, zaś uroczysty start odbywa się przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. Trasa ma długość ponad 21 kilometrów i obejmuje malowniczy szlak prowadzący przez teren Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, drogami o nawierzchni asfaltowej poprzez miejscowości: Unisław, Stablewice, Bągart, Szymborno, Płutowo, Bruki Kokocka, Bruki Unisławskie. Towarzyszy mu bieg na dystansie 10 kilometrów zwany „Dziesiątka Unisławską”, który odbywa się na trasie Unisław (start), Stablewice, Gołoty, Unisław (meta). 
Corocznie w obu wyścigach uczestniczą mieszkańcy regionu, jak i biegacze z innych stron kraju i zza granicy. Biegi zaliczane są do cyklu Grand Prix o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na laureatów najlepszych miejsc w klasyfi kacji generalnej i poszczególnych kategoriach wiekowych czekają puchary oraz nagrody pieniężne i rzeczowe.

Kontakt:
Gminny Ośrodek Kultury
w Unisławiu
tel. (56) 68 68 734
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Urząd Gminy w Unisławiu
ul. Parkowa 20
86-260 Unisław
tel. (56) 68 66 006


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.