Święto Kapusty w Brukach Unisławskich

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Corocznie w trzecią sobotę września w Brukach Unisławskich odbywa się Święto Kapusty. Mieszkańcy regionu oraz wszyscy miłośnicy tego popularnego warzywa przyjeżdżają tu, aby wspólnie uczcić zakończenie lata, rozkoszując się jednocześnie smakami jesieni.
Święto Kapusty przyciąga tłumy miłośników tradycyjnego bigosu i kapuśniaku, jest również okazją do odkrywania nowych smaków, zapachów i aromatów z kapustą w roli głównej. Degustacja potraw na bazie kapusty to jeden z wielu punktów programu imprezy.
Organizatorzy nie zapomnieli również o dobrej kondycji jej uczestników, którzy podczas pełnych humoru konkurencji sprawnościowych mają okazję do spalenia spożytych wcześniej kalorii. Konkurs kulinarny oraz wiedzy o kapuście stanowią urozmaicenie imprezy o element współzawodnictwa. Ciekawość uczestników wzbudzają stoiska lokalnych twórców ludowych oraz pokazy dawnych metod szatkowania i kiszenia kapusty, podczas których nie brakuje ugniatania kapusty stopami w drewnianej beczce.
Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy w Unisławiu, Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu, Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich „Mała Ojczyzna” z Bruków Unisławskich, Sołectwo Bruki Unisławskie, Sołectwa Gminy Unisław.

Kontakt:
Gminny Ośrodek Kultury
w Unisławiu
tel. (56) 68 68 734
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Urząd Gminy w Unisławiu
ul. Parkowa 20
86-260 Unisław
tel. (56) 68 66 006


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.