Święto pieczonego ziemniaka w Serocku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Przypomnieniem dawnej tradycji rozpalania ogniska z pieczonymi ziemniakami na zakończenie wykopków jest Święto Pieczonego Ziemniaka w Serocku. Jest to jesienna impreza organizowana corocznie w połowie września przez Stowarzyszenie Aktywna Młodzież . Ziemniaki królują tu zarówno w serwowanym menu, jak i różnych konkursach. Pyrka pieczona, okraszone kluski ziemniaczane z dodatkiem twarogu i kapusty kiszonej oraz placki ziemniaczane po cygańsku i z cukrem to jedne z wielu ziemniaczanych specjałów proponowanych przez miejscowe gospodynie.
Podczas festynu wspaniałą uciechą dla przybyłych gości są konkurencje sprawnościowe z ziemniakiem w tle, loteria fantowa oraz zabawa taneczna przy muzyce lokalnych zespołów. Bractwa motocyklowe sprawiają wiele radości dzieciom urządzając przejażdżki. Gdy zapadnie zmierzch miejsce imprezy rozświetlają płomienie ogniska – to czas wspólnego biesiadowania.

Kontakt:
Stowarzyszenie
„Aktywna Młodzież”
Serock, ul. Wyzwolenia 47
86-120 Pruszcz
tel. (52) 382 95 26


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.