Noc Świętojańska w Niewieścinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nawiązując do tradycji słowiańskiej w najkrótszą noc, a zarazem najdłuższy dzień w roku w Niewieścinie celebrowane są obchody Nocy Świętojańskiej. Komitet organizacyjny stanowią: Parafi a św. Jakuba Apostoła w Niewieścinie, Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Niewieścinie oraz GOKSiR w Pruszczu. Festyn odbywa się w niezwykle urokliwych ogrodach plabańskich. W tym magicznym, otoczonym drzewami miejscu znajduje się oczko wodne, gdzie jak przed laty panny puszczają wianki. Noc świętojańska w Niewieścinie to święto lata – czas radości, zabaw i spotkań przy ognisku. Gościnnie zjeżdżają tu zespoły folklorystyczne, także z zagranicy. Corocznie atrakcyjny program imprezy przyciąga wielu przybyszów zarówno z terenu gminy Pruszcz, jak i miłośników zabawy pod gwiazdami spoza jej obszaru.
Podczas festynu można aktywnie uczestniczyć w konkurencjach sportowych, różnego rodzaju pokazach i zabawie fantowej. Poza tym impreza odbywa się pod znakiem muzyki, tańca i śpiewu łączących wielowiekową tradycję ze współczesnością.

Kontakt:
Parafi a rzymsko-katolicka
p.w. św. Jakuba Apostoła
Niewieścin 19
86-120 Pruszcz
tel. (52) 33 20 509


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.