Loading
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/1-dziedictwogk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/produkty-lokalne-2agk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/turystyka-wiejska-2gk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/imprezy-cykliczne-2cgk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baner-str-gl1gk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/jarmark 2014gk-is-124.jpglink

«
»
  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5

Po jabłka do sadu ekologicznego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Sad drzew swych skarbce bogate roztacza (…) „ L. Staff

W powietrzu unosi się już zapach jesieni, klucze dzikich gęsi przyozdobiły niebo, a sady uginają się pod ciężarem owocu.
To idealna chwila aby zastanowić się gdzie zaopatrzymy się w  jabłka, które wzbogacą nasz codzienną dietę. Więc zanim wyciągniemy dłoń po jabłko w hipermarkiecie, niech nasza myśl poszybuje do Doliny Wisły, do Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego gdzie w stuletnim sadzie dojrzał naturalny owoc dla naszego dziecka.

Jesienią najlepiej smakują  malinowe oberlandzkie z ciemnoczerwoną skórką i lekko różowym, soczystym miąższem oraz najsłodsze polskie jabłka – kosztele. Wrzesień  rozpoczyna sezon na pyszne szarlotki, do których zrywa się szare renety. Natomiast zimowe odmiany jabłek – grochówki, boikeny czy żeleźniaki – przechowuje aż do wiosny w chłodnych piwnicach.

Zaletą starych odmian jest  ich niezwykła odporność na mrozy, choroby, szkodniki. Dlatego też sad prowadzony jest metodą ekologiczną. Posiada certyfikat zgodności produkcji ekologicznej. Owoce uzyskane w tak naturalny sposób stają się źródłem zdrowia.

Kontakt:
Wioletta i Wojciech Zielińscy
ul. Cicha 30, 86-120
Pruszcz
kom. 600 641 459
Sad- Topolinek 1
wojciech.zielinski38@2p

Sad w obiektywie


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.