Loading
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/1-dziedictwogk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/produkty-lokalne-2agk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/turystyka-wiejska-2gk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/imprezy-cykliczne-2cgk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baner-str-gl1gk-is-124.jpglink
http://szlaktradycji.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/jarmark 2014gk-is-124.jpglink

«
»
  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5

Wyprawy odkrywców po Nawrze i Turznie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy i przyjaciele Nawry postanowili wypromować to wspaniałe miejsce poprzez zaangażowanie się w stworzenie tzw.   questu, czyli gry terenowej prezentującej tutejsze lokalne dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze.

Z inicjatywy Fundacji „Ziemia Gotyku” spotkali się na warsztatach questingu w świetlicy wiejskiej w Nawrze w dniu 9 października br. by pod okiem trenera odkryć na nowo historię swojej wsi. Jako temat przewodni wybrano dzieje rodzin Kruszyńskich i Sczanieckich, właścicieli majątku w Nawrze, którzy pozostawili tu wiele śladów, po których kroczyć będą według wskazówek questu odkrywcy wyprawy. Aby opracować trasę wyprawy i ją opisać w formie wierszowanych, rymowanych  wskazówek i zagadek, mieszkańcy Nawry wraz z zaproszonymi gośćmi ruszyli w teren.

Wkrótce mieszkańcom i turystom zostanie udostępniona oferta zwiedzania Nawry śladami właścicieli majątku w formie ulotki i wytyczonej w niej trasy, której przejście zostanie uwieńczone odkryciem skarbu. Podobnego przedsięwzięcia podjęli się mieszkańcy Turzna, którzy 10 października br. spotkali się na warsztatach w świetlicy wiejskiej. Opowieściom o dziedzicach, wydarzeniach z przeszłości nie było końca. Zaplanowana wędrówka po Turznie przeniesie odkrywców wyprawy w czasy dziedziców Działowskich, Gajewskich, Jeżewskich oraz wizyt młodego Chopina. Gotowy produkt w formie ulotek questowych zostanie umieszczony na stronie internetowej Fundacji „Ziemia Gotyku”  LGD (www.ziemiagotyku.com) i stronie projektu Szlaku Tradycji i Smaku (www.szlaktradycji.pl). Zapraszamy!

Oba questy zostały zrealizowane w ramach projektu „Szlak Tradycji i Smaku” realizowanego ze wsparciem środków „projektów współpracy”  - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Opracowanie: Mariola Epa-Pikuła - Wiceprezes Zarządu Fundacji „Ziemia Gotyku” LGD , Agnieszka Góral – biuro Fundacji „Ziemia Gotyku” LGD.


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.