Kościół w Trzebczu Szlacheckim

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Najstarszym zabytkiem w miejscowości Trzebcz Szlachecki jest gotycki kościół - jednonawowy z prosto zamkniętym prezbiterium. Jego budowę rozpoczęto na początku XIV wieku. 
Podobnie, jak wiele innych świątyń gotyckich rozsianych po ziemi chełmińskiej, ma układ dwuczłonowy. Zbudowany został z kamienia polnego, a nadmurowany cegłą. Na początku XIX w. zyskał drewnianą wieżę o konstrukcji słupowo-ramowej.
Zabytkowe wnętrze kościoła kryje m.in. granitową kropielnicę z czasów budowy, ołtarz główny z początku XVIII w., obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem z 1571 r.

Kontakt:
Parafi a Wniebowzięcia N.M.P.
Trzebcz Szlachecki 4
86-253 Kijewo Królewskie
tel. (56) 686 72 69

​​​


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.