Ośrodek rekreacyjno- -wypoczynkowy w Zalesiu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy położony jest nad jeziorem Chełmżyńskim, w gminie Chełmża, 20 km od Torunia. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. W niedalekim sąsiedztwie ośrodka znajdują się: gimnazjum z nowoczesną salą sportową z zapleczem i boiskami, udostępniane zorganizowanym grupom turystów, stanowisko archeologiczne osady sprzed 2800 lat. Atrakcyjność pobytu w ośrodku wynika także z połączenia oznakowanymi szlakami turystycznymi – pieszymi i rowerowymi z najciekawszymi miejscami Gminy Chełmża i okolic. Są to między innymi oznakowane szlaki rowerowe do Torunia, Radzynia Chełmińskiego, Grudziądza, a także po obszarze Gminy Chełmża. 
Ośrodek posiada bogatą ofertę dla turystów - pomost na jeziorze, ciągi piesze z kładkami i platformą widokową, plac zabaw, wyposażony w urządzenia zabawowe i gimnastyczne, boiska do siatkówki plażowej, kuchnia letnia z częścią ogólną oraz rekreacyjną, pole namiotowe z towarzyszącą infrastrukturą tj. altany ze stołami i siedziskami, ławki, miejsce na ognisko i grill, sanitariaty, prysznice, w sezonie letnim strzeżona plaża, mała gastronomia, sprzęt wodny. Na terenie ośrodka znajdują się przytulne domki letniskowe, które gwarantują komfortowy pobyt. Coroczną imprezą cykliczną w trzecią niedzielę czerwca jest piknik „Powitanie lata”, inaugurujący otwarcie sezonu turystycznego. Podczas festynu na scenie prezentują swoją twórczość artystyczną mieszkańcy Gminy Chełmża, a na turystów tradycyjnie czekają stoiska z produktami lokalnymi przygotowanymi przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich i rękodzielników.
Właścicielem ośrodka jest Gmina Chełmża. Ośrodek administrowany jest przez prywatnych dzierżawców. Oferta dostępna jest sezonie letnim.

Kontakt:
Katarzyna Orłowska
Urząd Gminy Chełmża
ul. Wodna 2, 87-140 Chełmża
tel. (56) 675 60 76
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.gminachelmza.pl
B.R. Turscy
Domki nad Jeziorem Chełmżyńskim
Zalesie, 87-140 Chełmża
kom. 602 484 712
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.zalesie-chelmza.pl


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.