Gospodarstwo Edukacyjne „Zagroda BabaLuda”

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Gospodarstwo wiejskie o charakterze edukacyjnym położone w miejscowości Parowa Falęcka w gminie Chełmża. Właściciele gospodarstwa zajmują się chowem dawnych ras zwierząt oraz uprawą starych odmian jabłoni. W gospodarstwie można zobaczyć prawdziwe wiejskie obejście z zagrodą dla owiec pomorskich, kaczki krajowe, najstarszą polską rasę kur -czubatki polskie oraz kozy rasy barwnej uszlachetnionej. Zagroda BabaLuda prowadzi „Zajęcia z pasją” dla zorganizowanych grup. Zajęcia prowadzone są według autorskich scenariuszy opracowanych przez właścicieli we współpracy z nauczycielami wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. ”Kukiełki, szczodraki i kujawskie bochenuski”, „Tradycja w mleku zamknięta”, czy „Co słychać na wiejskim podwórku?” to kilka z wielu tematów zajęć.
Zajęcia wzbogacone są o ludowe zabawy ruchowe, pogadanki o historii dawnych ras, pokazy zwierząt gospodarskich oraz zagadnienia związane z ekologią, bioróżnorodnością, zdrowym trybem życia i historią regionu.
Uczestnicy warsztatów mają możliwość samodzielnie wydoić kozę, ubić masło w drewnianej maselnicy, wyrobić ser czy piec chleb w tradycyjnym piecu chlebowym.

Oferta dostępna jest dla grup zorganizowanych, głównie przedszkoli i szkół podstawowych.

Kontakt:
Izabela Wierzbicka
Parowa Falęcka 18, kom. 501 284 564
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , www.babaluda.pl


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Tytuł projektu: „Szlak Tradycji i Smaku”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wdrażanie projektów współpracy” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Adres

 86-253 Kijewo Królewskie ul. Chełmińska 7

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.